Blog o czasie

Zegarki Błonie - dla znawców

Zegarek BŁONIE BH300

Zegarek Błonie BH300 został stworzony jako kontynuacja i rozbudowa serii lotniczej zapoczątkowanej modelem WX302. Jest on wyrazem uznania i hołdem dla bohaterów Dywizjonu 300 – pierwszej i największej polskiej jednostki bombowej walczącej w siłach RAF. 

Edycja Limitowana zawiera 600 numerowanych sztuk i jest dostępna w trzech wariantach kolorystycznych.Projekt tarczy ściśle nawiązuje do urządzeń pokładowych w samolotach bombowych typu Avro Lancaster, na których latali polscy piloci 300 Dywizjonu. 

Nad procesem tworzenia, podobnie jak przy modelu WX302, czuwali historycy z Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego. Odniesienia do wysokościomierza oraz kompasu pokładowego widać po wskazówkach oraz indeksach tarczy.

Na tarczy zostało także umieszczone oznaczenie kodowe Dywizjonu – BH300, a także znak strzały, który jest odwołaniem do oznaczeń na zegarkach Brytyjskich Sił Zbrojnych. 

Symbolika widoczna jest również na odwrocie zegarka, gdzie pod przezroczystym deklem widoczny jest wahnik z czarną sylwetką bombowca Avro Lancaster. Kolejny akcent lotniczy znajduje się także na koronce zegarka, gdzie wygrawerowana została szachownica lotnicza.

Dane techniczne:

42-milimetrowa koperta ze stali szlachetnej 316L. 

Szwajcarski mechanizm automatyczny zdobiony pasami genewskimi. 

Rezerwa chodu 36 godzin.

Autorski wahnik z sylwetką samolotu Lancaster, widoczny przez szklany dekiel.

24 kamienie, częstotliwość 21 600 vph.

Szafirowe szkło.

Wodoszczelność do 5 atmosfer.

2 lata gwarancji.

Źródło strona producenta: zegarkiblonie.com/bh300/
Tagi:
TU

Zapisz się do naszego newslettera