2420,-

Czas dostawy: 1-2 dni

Zegarek męski BŁONIE BH300 #2

Limitowana do 600 sztuk kolekcja modelu BH300 w trzech wersjach kolorystycznych jest "hołdem dla polskich pilotów walczących w czasie II Wojny Światowej w Bitwie o Anglię. Projekt tarczy nawiązuje do urządzeń pokładowych w samolotach bombowych Avro Lancaster, które były wykorzystywane przez pilotów 300 Dywizjonu Ziemi Mazowieckiej. 

W tworzeniu tego modelu brali udział historycy z Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego - stąd perfekcyjna wręcz dbałość o każdy detal. Na tarczy zostało umieszczone oznaczenie kodowe Dywizjonu – BH300, a także znak strzały, który jest odwołaniem do oznaczeń na zegarkach Brytyjskich Sił Zbrojnych. Symbolika widoczna jest również na odwrocie zegarka, gdzie pod przezroczystym deklem widoczny jest wahnik z czarną sylwetką bombowca Avro Lancaster. Kolejny akcent lotniczy znajduje się także na koronce zegarka, gdzie wygrawerowana została szachownica lotnicza.

Błonie to niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju czasomierz stworzony przez mistrzów rzemiosła specjalnie dla nielicznej grupy osób, którym uda się nabyć jeden z dwustu egzemplarzy. Zamknięty w szlachetnej drewnianej skrzynce, skrywającej sam przedmiot pożądania, jak i dodatkowy zamienny pasek oraz jedwabistą ściereczkę do dbania o nasz zegarek. Przeszklony dekiel ukazuje nam to nad czym tak mozolnie pracowali zegarmistrzowie, aby nasz zegarek zawsze ukazywał jak najdokładniejszy czas. Autorski wahnik, który nakręca naszą sprężynę jest tego dowodem. Stalowa pięknie szlifowana koperta, zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo naszemu mechanizmowi jak i przykuwa wzrok swoimi kształtami. Trzy widoczne cyfry zapisane czcionką lotniczą, celownik na 12 jak i długi sekundnik są cechami wyróżniającymi ten model spośród innych dzięki czemu nikt nie pomyli Błonia z żadnym innym zegarkiem. Jest to czasomierz, który docenią pasjonaci jak i laicy zegarmistrzostwa.

Rozmiar 42-milimetrowa koperta ze stali szlachetnej.
Kolor koperty Czarny
Szkło Szafirowe
Kolor tarczy Czarny
Mechanizm Szwajcarski mechanizm automatyczny zdobiony pasami genewskimi. Rezerwa chodu 36 godzin
  • Autorski wahnik w kształcie samolotu Lancaster, widoczny przez szklany dekiel.
Pasek Skórzany
Kolor Brązowy z beżowymi przeszyciami
Wodoszczelność 5ATM


U nas zawsze możesz negocjować cenę. Napisz do nas, żeby dowiedzieć się co możemy dla Ciebie zrobić. Podaj swój numer telefonu, to przyspieszy nam kontakt. Podaj link do strony z tańszą ofertą.

Formularz kontaktowy:

Zostaw nam swój adres @

Zostaw nam Twój adres e-mail, a my powiadomimy Cię kiedy wybrany przez Ciebie zegarek pojawi się w naszym sklepie.

TU

Zapisz się do naszego newslettera